12 49.7721507164 15.6617248767 1 1 6000 1 http://ivaveda.eu 300

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Putování po Železných horách , cvičení a poznání pro zdraví – mlýn Poštolka

25/07/2020 v 09:30 - 26/07/2020 v 13:00

(zážitkový seminář)

 

V sobotu budeme putovat volným tempem v okolí Železných hor, cvičit v přírodě, ochutnávat jídlo a pití na podporu vitality a zdraví a součástí bude i povídání na téma: „Jak žít šťastný a spokojený život“.

V případě velmi nepříznivého počasí se seminář uskuteční ve mlýně Poštolka.

 

Cvičení v přírodě povede Dana Manoušková. Večer ještě vyzkoušíme potní chýši, relaxaci v mlýnici a večerní jemnou jógu na pohlazení s Lucií Hrubou.

 

V neděli si zacvičíme s Lucií hatha jógu, spočineme v jemných energiích míru a klidu, které si můžeme odnést s sebou domů.

V neděli bude probíhat ochutnávka a také povídání  na téma: „Ódžas – kapky života“.

 

Podrobný program (může se změnit na základě počasí, či neočekávaných událostí):

 

Sobota

Začátek je v 9:30 hod. a po celou dobu konání akce bude probíhat ochutnávka pití a stravy na podporu letní vitality a zdraví.

Nejprve se jemně protáhneme (jemná jóga v Mlýnici) a v cca 12:30 hod. začne putování volným tempem v okolí Železných hor. Procházku po starých loukách plných bylinek bude doplňovat „jogové protažení v přírodě (nejen) pro turisty“ a relaxace v přírodě. Cvičení v přírodě povede Dana Manoušková. Využijeme i jedinečnou příležitost si vyzkoušet cviky pro unavené oči a na zlepšení zraku, pro které je příroda tou nejlepší cvičební pomůckou. Cestou budeme ochutnávat další netradiční letní jídla a pití na podporu zdraví.

V kouzelné a zatím příliš nepoznané přírodě Železných hor by se mělo uskutečnit i povídání na téma: „Jak žít šťastný a spokojený život“.

V odpoledních hodinách se vrátíme do mlýna, kde ochutnáme netradiční kávu (opět inspirovanou našimi předky) a něco dobrého k tomu.

Den zakončíme relaxací s tóny v mlýnici a večerní jemnou jógou na pohlazení s Lucií Hrubou. V případě velmi nepříznivého počasí se seminář uskuteční ve mlýně Poštolka.

 

Neděle

v neděli ráno si zacvičíme s Lucií hatha jógu, spočineme v jemných energiích míru a klidu, které si můžeme odnést s sebou domů.

V neděli bude probíhat cílená ochutnávka k povídání  na téma: „Ódžas – kapky života“. Nedělní dopolední program by měl být jemným doladěním víkendu v přírodě, s příjemným pohybem a ochutnávkou jídla a pití na téma: „Zdraví, vitalita a radost ze života“. Součástí bude i speciální letní pročišťující jídelníček v tištěné podobě, který si účastníci odvezou s sebou domů.

 

Víkendový program začíná v sobotu v 9:30 hod. a v neděli končí v cca 13:00 hod.

Cena sobota až neděle včetně přespání je 2180,- Kč. bez přespání 1880,- Kč.

Je možné se zúčastnit pouze jednotlivých dnů. Sobotní samostatný celodenní program bez přespání stojí 1180,- Kč (končíme v cca 21:30 hod.), sobotní částečný program ukončený v cca 16:00 hod. stojí 790,- Kč. (po netradiční kávě či čaji a svačince). Cena pouze za nedělní program 750,- Kč.

Dále je možné dorazit (po domluvě) již v pátek a obohatit svůj zážitek o olejovou masáž a večerní povídání na téma: „ Energie roku 2020 a jejich vliv na náš život “.

 

Medajlonek Lucie Hrubé

Miluju jógu.  Jógamatka se stala před pár lety mou důvěrnou přítelkyní.  Kam má paměť sahá, doprovází mě v životě pohyb, už jako malá jsem si pořád cvičila a doma mi říkali „ jogínka“.

Avšak jógovým kurzem jsem prošla, až když se mi narodila první dcera a od té doby vedu pravidelné lekce.  Mám ráda snad všechny druhy jógy, které jsem ochutnala.

Jako lektorka jsem se našla v klidné, jemné józe propojené s dechem.  Mou hlavní specializací je hatha jóga.

V současnosti jsem na své druhé mateřské dovolené. Je pro mě velmi zajímavé pozorovat, jak se člověk neustále ve své jógové praxi vyvíjí a zároveň posouvá a právě tyto zkušenosti bych s vámi ráda sdílela.

Těším se na vás všechny, na hluboký nádech a výdech, na plynutí a stejně tak zastavení v pozicích.

Namasté Lucie

 

  Jóga s Lucií H.

 

Večerní lekce jógové pohlazení ( 60 minutová lekce jemné jógy )

krásnou tečkou za celým dnem bude večerní lekce, kdy velmi jemně tělo protáhneme a prodýcháme. Relaxační pozice nás pak připraví na dobrý spánek a klidnou noc.

 

Dopolední lekce hatha jógy (90 minutová lekce)

Hatha jóga je typická delšími výdržemi v asánach (pozicích). Stejně tak využívá krije – což je pohyb v pozici na vlně dechu (nádech – výdech).

Budeme mít dostatek času a opravdu nebudeme spěchat – máme totiž 90 minut.

Lekce je komplexní – posílíme svaly celého těla, zároveň uvolníme jejich ztuhlost a budeme pracovat na jejich flexibilitě.  Ve cvičení nalezneme mnoho krouživých pohybů, které nám pomohou uvolnit napětí z našich kloubů.

Náš společný cíl je budovat silné a zároveň pružné tělo, ve kterém se budeme cítit dobře. Vědomě dýchat, zklidnit naši mysl a odpočinout si v závěrečné relaxaci.

 

Medajlonek Dany Manouškové

S jógou mě seznámil asi před 30 lety výjimečný lektor z Havlíčkova Brodu. Po dlouhé přestávce jsem se k ní vrátila spíše z rozumu, najednou mi přestala stačit silová cvičení.

A náhoda tomu chtěla, že mateřské povinnosti mé oblíbené lektorky mě přivedly do kurzu jogy a posléze k lektorování.

Dnes se řady mých jogínek rozrůstají a největší odměnou pro mně je, když z lekcí odcházejí s protaženým a posíleným tělem a zklidněnou myslí.

Preferuji jogu s důrazem na zdravé provedení. Mám ráda různorodost, sleduji nové trendy, co se naučím, ověřím vlastní praxí a pak zařazuji do lekcí.

Mou současnou radostí je jin joga, v níž se spojuje moudrost filosofie taoismu, jogy a tradiční čínské medicíny.

Předávání mých zkušeností ostatním mi dělá radost a motivuje mě k dalšímu vzdělávání a osobnímu rozvoji .

Podrobnosti

Zahájení:
25/07/2020 v 09:30
Ukončení:
26/07/2020 v 13:00
Štítky Akce:
, , , , , , , , , ,

Místo konání

Víska u Chotěboře
Víska 54
Chotěboř, Vysočina 58301
+ Google Mapa